توضیح فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در خصوص «تابعیت مضاعف انتسابی» رئیس فدراسیون

توضیح فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در خصوص «تابعیت مضاعف انتسابی» رئیس فدراسیون
مدتی است که «تابعیت مضاعف انتسابی» رئیس فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در برخی رسانه‌های خاص مطرح شده است که لازم است جهت شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی نکاتی را در این خصوص به شرح ذیل متذکر شویم:

1-پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پدر و مادر ایلخان نوری به ایران بازگشتند و پدر ایشان تخصص بدست آورده از دانشگاه را در خدمت توسعه مترو کشور قرار دادند و مادر ایشان نیز به دین مبین اسلام گرویدند. تابعیت مضاعف انتسابی رئیس فدراسیون به واسطه زادگاه مادری‌شان (مادر آمریکایی)، قهری و انتسابی (اعطایی/ تحمیلی) می‌باشد نه با اقدام به اخذ تابعیت که پست ریاست فدراسیون از شمول ماده 982 (مشاغلی که در این ماده ذکر شده است) قانون مدنی خارج است.

2-لازم به توضیح است، ایلخان نوری حدود 18 سال است که با عنوان‌های مختلف در فدراسیون نجات‌غریق و غواصی مشغول به فعالیت می‌باشد و قبل از تصدی مدیریتی در فدراسیون به عنوان ورزشکار و مربی تیم ملی افتخاراتی همچون قهرمانی جهان را زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است. در همین راستا ایلخان نوری اعلام می‌دارد ایرانی و ایرانی‌زاده بوده و با پرچم مقدس ایران در میادین مختلف بین‌المللی افتخارآفرینی کرده و عاشقانه میهن و مردم عزیز ایران را دوست می‌دارد.

3-ایشان از معدود روسای فدراسیونی می‌باشد که قبل از تصدی ریاست فدراسیون، سمت‌های متعددی از جمله ورزشکار، مربی، مدیر تیم‌های ملی، مسئول بسیج فدراسیون و نایب رئیسی را در کارنامه خود دارد. لذا در نهایت صداقت و شفافیت کامل برای ثبت‌نام در انتخابات و همچنین اخذ رای از مجمع انتخاباتی، تمامی تاییدهای لازم را از مراجع ذیصلاح قانونی کسب کرده‌اند که کسب صد در صدی آرا اعضا مجمع،  نشان از سوابق طولانی وی در عرصه نجات‌غریق دارد. این درحالی است که رئیس فدراسیون همواره اعلام داشته تحت هر شرایطی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

4-ماده 2 اصلاح قانون دو تابعیتی‌ها اشعار می‌دارد: افرادی که بدون کسب تابعیت، تابعیت سایر کشورها به آن‌ها تحمیل شده است یا خواهد شد از اشتغال به مقامات احصاء شده در این قانون مثل ریاست جمهوری، ریاست قوه قضائیه و نمایندگی مجلس ممنوع می‌باشند که پست ریاست فدراسیون سالبه انتفاء موضوع می‌باشد و در ما نحن فیه هیچ ممنوعیتی و تخلفی رخ نداده است.

5-اصل بیست و هشتم قانون اساسی بیان می‌دارد هرکسی حق دارد شغلی را که بدان مایل است برگزیند چه اینکه انتخاب ریاست فدراسیون توسط مجمع انتخابی صورت پذیرفته و تمام استعلامات امنیتی و قانونی از مراجع ذیصلاح صورت گرفته که در تمامی مراحل نصّ قانون لحاظ گردیده است. حال اینکه چه افرادی با افتراء قصد تخریب ریاست فدراسیون ایران که دارای مقام و کرسی جهانی و آسیایی است را دارند و مطامع چه گروهی در این خصوص تامین می‌شود جای بسی تامل و تفکر است چه اینکه توهین و افترا به ریاست فدراسیون نجات‌غریق توهین به کلیه جامعه نجات‌غریق و غواصی کشور می‌باشد که فدراسیون حق خود را جهت طرح شکایت کیفری و پیگیری از مراجع قانونی برای خود محفوظ می‌داند.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۲۹,۱۱۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید