در نشست خبری؛

محمد ناظری: با جوانترین و قویترین تیم بهترین نتیجه را در مسابقات قهرمانی جهان گرفتیم

محمد ناظری: با جوانترین و قویترین تیم بهترین نتیجه را در مسابقات قهرمانی جهان گرفتیم
سرمربی تیم ملی نجات غریق با اشاره به جابه جایی رکوردهای ملی در مسابقات قهرمانی جهان گفت: جوانترین و در عین حال قوی ترین تیم را عازم ایتالیا کردیم و بهترین نتیجه ممکن را هم به دست آوردیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، محمد ناظری در نشست خبری که بلافاصله بعد از بازگشت تیم ملی نجات غریق از مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد، گفت: این مسابقات رویداد بزرگی است که هر دو سال یکبار برگزار می شود. ایران تاکنون در 8-7 دوره مسابقات شرکت داشته است. جایگاه 18 که سال 2012 به دست آمد بهترین نتیجه بود که در حضور کشورهای صاحب نام به دست آمد. 

وی با یادآوری اینکه ایران در بخش دریایی مسابقات قهرمانی جهان شرکت نداشت، خاطرنشان کرد: در بخش مردان در دو بخش ساحلی و استخری و در بخش بانوان فقط در بخش ساحلی شرکت کردیم. با این شرایط در جمع 10 کشور برتر جهان قرار گرفتیم. 

سرمربی تیم ملی نجات غریق تاکید کرد: به جرات می گویم که قوی‌ترین تیم در هر دو بخش آقایان و بانوان را عازم مسابقات کردیم و برای نخستین بار به مدال تیمی بانوان در بخش ساحلی دست یافتیم. 

وی با اشاره به عملکرد ملی پوشان ایران در بخش مردان یادآور شد: در بخش آقایان ۷ رکورد ملی در ۱۰ رشته زدیم و این تاکیدی است بر اینکه قوی‌ترین تیم را از میان برترین های کشور تشکیل دادیم. البته با بدشانسی صاحب مدال نشدیم. 

ناظری با یادآوری اینکه هادی دریایی نژاد بالاترین رکورد پرتاب طناب را در مسابقات ثبت کرد، گفت: او با بدشانسی از مدال بازماند. دریایی نژاد به فینال B رفت اما در این فینال رکوردی را ثبت کرد که بالاتر از رکورد ثبت شده در فینال A و قهرمان این بخش بود. استرس باعث شد او در مرحله مقدماتی رکورد خوبی نزد و به همین دلیل نتوانست به فینال A برسد.

سرمربی تیم ملی نجات غریق با بیان اینکه تیم بسیار جوانی به مسابقات بردیم که تجربه برون‌مرزی نداشتند، گفت: با جوان‌ترین تیم، بهترین نتیجه ادوار را گرفتیم. از نتایج و عملکرد ملی پوشان رضایت دارم. ترکیب اعزامی می تواند تا ۱۵ سال تیم ملی را ساپورت کند.امیدواریم که دوره‌های بعد با این بچه‌ها مدال بگیریم و مدال‌دارها را هم بهبود دهیم.

ناظری در بخشی از این نشست خبری گفت:نجات غریق یعنی قایقرانی، شنا و دوومیدانی. اگر به این موضوع توجه نداشته باشیم از غافله عقب می‌مانیم، باید بهترین تیم را ببریم. باید در ساحلی دونده داشته باشیم. استرالیا ۴ شناگر و ۲ دونده داشت که در توکیو دونده المپیک بوده‌اند. مشکلی نیست که ورزشکاران رشته‌های دیگر در نجات‌غریق باشند. باید از این ۳ رشته برای اعزام یک تیم خوب استفاده کنیم.

۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۶:۲۹
تعداد بازدید : ۳۶۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید