در نشست خبری؛

مهدی حیدری: ملی پوشان نجات غریق نشان دادند حجاب مانعی برای قهرمانی نیست

مهدی حیدری: ملی پوشان نجات غریق نشان دادند حجاب مانعی برای قهرمانی نیست
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با ابراز رضایت از نتایج به دست آمده در مسابقات قهرمانی جهان تاکید کرد که بانوان با نایب قهرمانی خود نشان دادند که حجاب مانعی برای قهرمانی نیست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، مهدی حیدری در نشست خبری که پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد، گفت: برای حضور در این رقابت ها با در نظر گرفتن نتایج مسابقات قهرمانی کشور (آمل) ۴۰ نفر را به اردو دعوت کردیم و در نهایت با تیمی منتخب از ۶ ورزشکار مرد و ۴ ورزشکار زن عازم ایتالیا شدیم.

وی  با اشاره به نایب‌ قهرمانی تیم ۴ در ۹۰ بانوان خاطرنشان کرد: در بخش استخری مردان هم رکوردهای ملی جابه جا شد. اگر در بخش مستر مسابقات شرکت می کردیم مدال های بیشتری می گرفتیم اما با توجه به حضور در بخش ملی، نتایج کسب شده اتفاق مبارک و بزرگی بود. نیوزلند و استرالیا برای جارو کردن مدال آمده بودند اما ملی پوشان ایران خوب کار کردند. فاصله مصری‌ها که خیلی قوی هم بودند با ما خیلی کم بود،

او با اشاره به مدال‌آوری بانوان با حجاب عنوان داشت: در این مسابقات بچه‌های ما حجاب کامل داشتند. حجاب هیچ مانعی برای قهرمانی نیست و ملی پوشان ایران با پوشش اسلامی خوش درخشیدند. در مراسم توزیع مدال دبیرکل فدراسیون جهانی قصد دست دادن با ملی پوشان مان را داشت اما آنها امتناع کردند.

رئیس فدراسیون همچنین در مورد برنامه این فدراسیون برای ورزشکاران تخصصی نجات‌غریق گفت: این جامعه در رشته‌های دیگر هم قهرمان دارد. قهرمانان کاراته و کشتی داریم که ناجی غریق هستند. این موضوع منعی ندارد. در ایران بهتر از نفراتی که عازم مسابقات کردیم، نداریم.

حیدری  با یادآوری اینکه هم‌ زمان با مسابقات ایتالیا رقابت های ورلدچمپیون دایو ترکیه آغاز شد و طی این رقابت ها رکورد ملی با ۶۴ متر شکسته شده است، خاطرنشان کرد: در کل شورای برون‌ مرزی وزارت ورزش و جوانان با ما نهایت همکاری را برای اعزام داشته است. خدا رو شکر که شرمنده هم نشدیم.

رئیس فدراسیون نجات غریق با تاکید بر اینکه تیم را رها نمی‌کنیم و برنامه حفظ و جانشین‌پروری را داریم در مورد عدم امکانات در ورود به رشته دریایی گفت: طی سال های گذشته فعالیتی در این بخش نبوده است اما در تلاشیم تا ابزار حرفه‌ای مسابقات اعم از مانکن، تیوب و ... را مهیا کرده و ورزشکار در این بخش تربیت کنیم. با توجه به پتانسیل موجود در استان‌های ساحلی، در این بعد هم گام های بلندی خواهیم داشت. 

۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۵:۳۷
تعداد بازدید : ۱۲۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید